Flag Parade

Ve středu 18.10., přesně týden přes SAFem (Veletrhem studia v zahraničí na ČVUT), se na oslavu 30. výročí programu Erasmus+ (dříve Erasmus) konala Flag Parade. Akci organizovali Parťáci z ISC ve spolupráci s dalšími čtyřmi univerzitami v Praze. I přes nepřízeň počasí se sešlo celkem 250 lidí, kteří společně pochodovali Prahou z  Václavského náměstí ulicí Na Příkopě přes Staroměstské náměstí Kaprovou ulicí až na náměstí Jana Palacha. Přestože se do pochodu zapojilo mnoho aktivních členů ze všech pražských sekcí, většinu davu tvořili zahraničí studenti, kteří si zrovna užívají svůj Erasmus v Praze. Na pochodu se setkal nespočet různých národností, což bylo dobře demonstrováno jak různými vlajkami a národními předměty, tak především jednou obrovskou vlajkou vytvořenou z mnoha různých vlajek, která se stala jednou z hlavních atrakcí celého průvodu.

Buddy weekend Fall 2017

Je naprosto nezbytnéééé, aby nebe bylo blankytnéééé….

To je myslím hlavní vzpomínkou, která se vybaví každému, kdo zažil alespoň jedno ráno na Buddy Weekendu Fall 2017 :D. Byl to totiž náš budíček. Ve smyčce. A světe div se – účastnící, místo aby písničku nenáviděli, si ji zamilovali a broukali si ji celý víkend :D. Ač silná, tak to ale není jediná vzpomínka, kterou na indiánský Buddy Weekend máme. Takže jak to celé vypadalo?

Sešli jsme se na Hlavním dostavníkovém nádraží ve 14 hodin přímo před Bílou Tváří Náčelníka Mletého Masa. Všichni nováčci vzorně včas nastoupeni. Kdo přišel pozdě byli, jak jinak, staří parťáci :D. Tété měla tajnou misi „zdržovat tak, abychom se do místa ubytování nedostali před setměním“ a tak to vzala zodpovědně a málem ani nestihla vlak :D.

Ve vlaku byla, jako vždy, skvělá nálada. Pro některé prvně zkoušecí ISC Fishing až tak skvělá, že nedokázali dojít po svých, a tak jsme se museli po cestě zbavovat slabších článků.

Vyvrcholením cesty však byla paní domácí, jejíž zájem na našem „zalehacím pořádku“ (,,NÁSTUP! Do řady! Tady chci čtyři holky! CO TAM LEZEŠ! DOVOLILA JSEM TI TO SNAD!“ :D). V mnohých z nás zanechala navždy silnou vzpomínku, když neuvěřitelně děsivým hlasem zařvala „VEČEEEEŘEEEE!“. Plni tohoto zážitku a jiných úchylek paní domácí jsme zapomněli vyzvednout v Jičíně pozdě přijíždivší Indiány, kteří se museli před zimou uchýlit ke bohu kebabu.

Večer už pak probíhal poměrně klasicky (ohnivá voda, skvělý kytarový doprovod Honzy Batysty). Tradičně (vzor Varvažov a TR S17) jsme také dodrželi pořádnou zimu na ubytování. Ale poradili jsme si hravě – pomocí karaoke v podání snad všech přítomných, které málem zbouralo budovu a i ISC Spirit nakonec všechny zahřál.

A ráno na nás čekalo překvápko! Přijela úžasná indiánská náčelnice Terez Vlasáková s náčelníkem Mirkem a my si mohli užít parádní workshop zakončený výrobou lapačů snů. Paralelně probíhal i tradiční workshop o ISC, kde jsme se dozvídali, co a jak v ISC. A po obědě už jsme nedočkavě vyrazili do terénu, objevovat místní krásy Prachovských skal <3.

Hodnocení soutěže v nejlepší selfie, pití ohnivé vody ze země bez rukou, vypouštění přání po vodě, silně sbližovací hra s praskáním balónku či ring of fire… večer byl veselý a „prostě pořádná bedna“ v akci a následně Káťa u klavíru většinu účastníků nenechala spát až do půl sedmé ráno :D.

Takže asi pochopíte, že horký vývar k snídani rozhodně bodnul! Pohodový kuchař Jarda se stal naším hrdinou! Výroba míčků a následné žonglování s nimi si všichni zamilovali (děkujeme Tondo!). Pak už jsme jen uklidili, vše předali paní domácí a vyrazili na vlak. Někteří si na cestě dali rybičky, jiní bahenní koupel. Nakonec jsme ale všichni šťastně dorazili do restaurace na večeři a pomalu se rozešli každý domů.

Kdo by rád nasál trochu atmosféry z BW, může se podívat do kroniky, kde jsme osobitě zvěčnili většinu našich zážitků a pocitů.

Za organizační tým Terka & Eliška & Marťas bychom vám všem účastníkům chtěli moc poděkovat za váš neutuchající spirit, nadšení a optimismus.

Terka Faltysová

Jak jsme začali s languages?

Je to teprve pár týdnů co se nám v české kotlině objevili noví zahraňáci a my už jsme je zvládli zapojit do spousty akcí. Jako první jsme je hned v pondělí orientačního týdne nalákali na Tandem evening. Tandem evening se tentokrát konal ve Storm clubu a již tradičně bylo jeho smyslem najít si pomocí nalepovacích vlaječek tandem parťáka pro jazykovou výměnu na celý semestr. A když už né třeba jazykového parťáka tak aspoň párty kamarády na svůj pobyt v Praze. Párty to byla vydařená a vytrvale se tančilo až do brzkých ranních hodin.

Na Tandem evening jsme pak plynule navázali první anglicko-německou Café Lingeou, která se konala hned ve druhém týdnu semestru v Café Prostoru. Účast byla veliká a aby to nebyla jen nějaká obyčejná Café Lingea (vlastně co to plácám, žádná není úplně obyčejná přece…), spojila se první Café Lingea s noční procházkou po Praze a Signal festival tour.

Hned v následujícím týdnu a to v pondělí 16.10 se událo hned několik zásadních věcí. Zatímco svět slavil mezinárodní den výživy a boje proti McDonald’s (vážně, nekecám J ), naši nejen zahraniční studenti začali v ISC vyučovat svoje rodné jazyky v rámci jazykových kurzů. Letos se nám opravdu zadařilo – celkově se můžeme pochlubit 26 jazykovými kurzy 12ti různých jazyků. Proto neváhej ani ty a přijď se k nám učit cizí jazyk! Ve stejný den se pak konala i první letošní Singing Lingea. Zpívalo a hrálo se celý večer, ne-li celou noc.

A na co se od nás můžete těšit dále? Jazykové kurzy tu budou až do Vánoc a kdokoli se může přidat kdykoli v jejich průběhu. V tento čtvrtek 26.10. od 18:30 pak proběhne druhá, speciální Café Lingea. Budeme si povídat anglicky a francouzsky a to v místě k tomu velmi příhodném – Francouzském institutu na Praze 2. Neváhej a přijď se za námi podívat. Další Café Linega pak bude následovat každé dva týdny a těšit se můžete třeba na italskou, španělskou a čínskou. A před Vánoci pro vás plánujeme druhé, tentokrát vánoční zpívání.

Verča Paštyková

Studenti z Finska, Polska a Jižní Koreje zahájili podzimní sérii InteGREAT Party

Finové, Poláci a Jihokorejci si hned jako první ze zahraničních studentů mohli vyzkoušet, jaké je reprezentovat svou zemi před zraky svých mezinárodních přátel. Inspirovat se sice mohli během české InteGREAT Party, která probíhala v rámci Orientation weeku, ale jak již je zvykem, každá země si ráda pojme show po svém.

Jedenáctého října jsme tak v P.M. klubu mohli ochutnat tradiční polské, finské i asijské pochoutky. Po degustaci přišli na řadu prezentace jednotlivých zemí a my se tak kromě poslechu zajímavých zeměpisných faktů mohli například podívat, jak to vypadá v takové tradiční finské sauně, prohlédnout si typické kroje z Jížní Koreje či soutěžit v pojídání ostrých asijských nudlí. Závěr patřil Polákům, a přestože show pojali, na rozdíl od svých kolegů, poněkud tradičněji, nic to neměnilo na faktu, že svým vystoupením bravurně zakončili první InteGREAT Party.

V dalších týdnech se můžeme těšit na show zemí jako jsou USA, Švédsko, Německo, Taiwan a další. Výběr jednotlivých států je sestaven tak, aby byl co nejrozmanitější a na chuť si tak přišel každý. Přijďte tedy podpořit svou oblíbenou zem také!

Jitka Poštulková

ISC Team Fall 2017 se představuje

Začíná nový semestr a jak to tak v ISC bývá, s ním nastupuje do funkce i nový ISC Team složený jak ze stávajících tak nových Teamáků. Abychom se s nimi blíže seznámili, odpověděli nám všichni na tři následující otázky:
1. Odkud pocházíš?
2. Čemu se ráda věnuješ ve svém volném čase mimo ISC?
3. Jaké jsou Tvé plány v rámci ISC na nadcházející semestr?

Tereza „Tété“ Kadlecová – President

 1. Pocházím z malebného městečka na Chodsku, zvané Domažlice.
 2. Ve volném čase mimo ISC se ráda věnuji své práci, studiu a rodinným návštěvám. Miluji sport (basket, běh, plavání, turistiku), ráda se podívám na nějaký netradiční film, zajdu na koncert nebo na zajímavou výstavu. Nejraději bych zcestovala celý svět, a tak se snažím ve volných chvílích podívat do ještě neprozkoumaných zemí.
 3. Podpora a motivace všech členů ISC. Úspěšně zrealizovat všechny naplánované akce a projekty. Hodně důležitá je pro mě akce S ČVUT do světa Study Abroad Fair, a tak doufám, že se nám podaří oslovit stovky studentů a rozšířit povědomí o zahraničních výjezdech na ČVUT. Udržet chod ISC ke spokojenosti všech. Uspořádat mini Team Retreat. Najít toho pravého nástupce. Užít si spoustu zábavy se skvělými lidmi.

Martin „Speedy“ Průcha – Vicepresident

 1. Pocházím z malé obce Hrdějovice ležící u Českých Budějovic
 2. Ve volném čase se věnuji práci, částečně také sportu (snažím se běhat, lyžovat, jezdit na kole a hrát nohejbal). Dále čtu a dívám se na filmy. Občas se mi i podaří potkat a pokecat s kamarády mimo ISC 🙂 .
 3. Podporovat ISC Team a Presidenta ISC CTU in Prague. Napsat cookbook na to jak být IT Coordinátor. Uspořádat LAN párty (bude 21. – 22.10.2107).

Dominik Bureš – Q&K

 1. Z královského města Praha – z Královských Vinohrad.
 2. LARPu (pozn: Living Action Role Playing), Viktoriánské a steampunkové módě,hraní na saxofon/flétny (dle toho jestli jsem venitř či někde venku u ohně)
 3. Dopsání velké části dokuwiki, tak aby tam bylo toho tolik, že se z toho lidi zblázní, nějaké to ISC pro ISC, velká pomoc na Vánoční besídce a Kam Kráčíš, zorganizování Čaje o páté a další akce jako krakovský trip, šíření vědomostí, karaoke prezentace… prostě nevím, kde mám na to vzít čas, nejradši bych to delegoval, ale nemám moc na koho 😀

Jan Vůjtěch – Treasurer

 1.  Z Prahy
 2. Cože, ono něco jako volný čas mimo ISC exituje?
 3. Aby všechno klaplo, jak má. A abych si našel dobrýho nástupce a předal všechno v pořádku.

Josef Klesa – LR

 1. Pocházím z malé vesničky Točník na Klatovsku.
 2. Ve volném čase se věnuji sportu, především jde o lezení na stěně, bouldering a Kung-fu. Miluji cestování a poznávání nových kultur. Moc rád si otevřu nějakou zajímavou knihu.
 3. Zapracuji na spolupráci s ostatními sekcemi. Zorganizuji mezinárodní akci ITcom meeting. Pomohu ESN CULS Prague s organizací vánoční platformy. Získám nové partnery na ESNcard, kteří budou užiteční pro naše zahraniční studenty. Rád bych rozšířil povědomí o projektech ESN a implementoval je u nás v ISC. Děláme totiž mnoho věcí podobně jako ostatní sekce, ale vůbec nečerpáme ze společných znalostí.

Jan Jarkovský – PR

 1. Ze Severu, z menšího královského města Litoměřice
 2. Já se teda normálně věnuju architektuře – škola, práce a záliba, k tomu jako zálibu i design obecně. A ISC je často náplň mého volného času. Ale když se ho najde více, tak ho rád trávím s kamarády a nebo sportem.
 3. Přebral jsem Team, který má určitou kvalitu a angažovanost, a tak bych ho v tomto semestru ideálně držel. Naplánovaných je několik větších projektů, ze kterých můžu zmínit například Parťák trička. Mezi to bude potřeba natlačit spoustu menších záležitostí ve spolupráci s ostatními Teamy, aby celé ISC správně fungovalo. Já osobně mám do konce října projekt v ISC jasný, potřebuji dotáhnout promo SAFu. Potom bych si rád nechal pro sebe nějaký další projekt.

Tomáš Hanousek – HR

 1. Já pocházím z Prahy, nicméně ne úplně všichni si to myslí. Když se podíváte, kde leží Radotín, pochopíte. Pro mimopražské jsem největší Pražák, pro pražáky zase vesničan.
 2. Strašně rád jezdím na kole, ale někteří členové mě rodiny si občas myslí, že to přeháním. Je fakt, že kilometry počítám na tisíce. Ale kde jinde bych si měl udělat žízeň… eeeh… na energetický nápoj?
 3. Poté, co jsem se vrátil z Asie, jsem zjistil, že Českou republiku sužuje máslová krize a másla se kradou. Dnes jsem dokonce četl článek, že se v Tescu másla začala označovat čipem proti krádeži. Takže můj cíl je jasný – nenechat si naše másla ukrást, aby se nám z ISC nestal chlebník. To očipování mám v záloze jen až když všechno selže. Ale když to vezmu trochu vážněji – hlavně ukázat nováčkům, co je to ISC a pomoci jim zapojit se do toho, co tu děláme.

Tereza Faltysová – Buddy coordinator

 1. Dej více!
 2. Sport je moje vášeň (je to sice široký pojem, ale kdybych vyjmenovávala, tak tu budeme ještě zítra… 🙂 )
 3. Sdílení české kultury a seznamování buddíků i zahraňáků je stále prioritou – právě sedím v Pointu po úspěšné Beer Joze, plánuji (jak jinak než zase legendární :P) Buddy Weekned, stejně tak zážitky výrazný Wild Weekend a pak už se s týmkem vrhneme na Halloween, Mikuláše, Vánoce a případně další tradice. Moc se těšíme na nováčky! A že se jich chystá :).

Vojtěch Novák – Alumni coordinator

 1. Pocházím z Kostomlátek, malé vesničky v Polabí
 2. Hodně programuju, čtu si, nebo výletím po Česku i v zahraničí 🙂
 3. Rád bych se v ISC ukazoval trochu častěji než předchozí semestr a vypil s parťáky více piva. Z těch klasičtějších plánů chystám Aumni výzvu, nějaké ty workshopy a snad i nová alumni trička.

David Mládek – Point coordinator

 1. Narodil jsem se v Praze, později jsme se s rodinou přestěhovali jinam do Prahy
 2. Koukám na seriály a filmy, případně programuju a zdokonaluju se.
 3. Jestli se naplní služby, tak budu zbytek semestru šťasný. Ale jinak asi jenom klasický věci jako uspořádat teambuildingy a tak.

Verča Paštyková – Languages coordintor

 1. Narodila jsem se v Kutné Hoře, ale ač je to zklamání, nejsem dcera koudelníka 😀
 2. Sportuju – hraju futsal, lezu na stěně a běhám. Taky ráda cestuju, výletuju a když zbyde ještě nějaký čas, ráda vezmu do ruky knížku nebo pustím film 🙂
 3. Chtěla bych zase naplnit rozvrh jazykových kurzů co nejpestřejší škálou jazyků, zorganizovat co nejvíc skvělých Café Lingei, zpívání před Vánoci a konečně se musí povést Chef chat!

Michaela Šímová – ISC Care coordinator

 1. Z lesa.
 2. Moc ráda sportuji, nejvíce mě teď baví jóga. Chci se stavět na hlavu a nebýt nahoma na zemi.
 3. Ráda bych dále pokračovala s programem Erasmus in School a rozšířila ho i do školky. Dále zahraňáky zaujalo venčení pejsků z útulku, takže tam s nimi vyrazíme. A možná bude Dinner in Dark. #leaveyourmark

Míša Petříková – Activities coordinator

 1. Narodila jsem se v Brandyse nad Labem, celý život žiju na okraji Prahy. Takže pro vesničany jsem Pražák a pro Pražáky vesničan a ve výsledku nepatřím nikam 😬😅
 2. Od malička hraju pinčes, mám ráda lidi a jsem pro každou špatnost.
 3. No… plány moc nemáme 😅 z minulýho semestru máme koupeny vouchery na paintball, tak snad nepropadnou 😅 uvidíme, do čeho se budou chtít moji členové vrhnout a co budou chtít zorganizovat.

Filip Marek – IT coordinator

 1. Narodil jsem se i jsem vyrůstal v Praze.
 2. Ve volném čase nejraději odpočívám. 😀 Jinak spoustu volného času trávím také s kamarády (i mimo ISC 😉 ), především u dobrého piva. 😀 Abych zmínil i něco trochu sportovního, tak se občas rád projedu na kole.
 3. Velmi bych chtěl opravit všechny nedostatky a chyby na našem webu. Dále bych rád trochu pohnul s novým českým webem a vylepšil aplikaci na registrování OW výletů. Jelikož v uplynulých dvou semestrech nebyla ani jedna LAN párty (oficiální), rád bych tento semestr uspořádal alespoň dvě, pokud by byl čas a lidi, tak klidně i tři.

Eliška Beránková – inteGREAT coordinator

 1. Narodila jsem se v Sušici v jižních Čechách, žiju celý život v Praze.
 2. Jsem s těmi, které mám ráda.
 3. Párty, párty, párty. Bude jich méně, ale o to větší sranda. Doufám :D. Mám nějaké plány, ale nebudu je říkat, kdyby náhodou nevyšly. Jinak bych ráda šířila pohodu a dobrou náladu. Udělám pro to cokoliv 😀

Rozhovor s organizátory OW

Myška Blahýnková a Vojta Zacharda, organizátoři Orientation Week Fall 2017, si během příprav našli chvilku, aby nám něco pověděli o sobě, o nadcházejícím OW a o tom, jak se všichni můžeme zapojit a s čím pomoct.

Jak jste si užili léto? Byli jste někde v zahraničí si pěkně od všeho odpočinout?

Vojta: Léto jsem si užil a vlastně pořád užívám. Už dva a půl týdne klepu kosu na Islandu. Je to tu skvělý. Připomíná mi to v něčem Nový Zéland, kde jsem strávil nějakou dobu.

Myška: Léto obyčejně nebývá mým nejoblíbenějším obdobím, protože většinou všichni odjedou domů a najednou jsem tu sama.. a v práci 😀 To letošní bylo ve znamení stěhování se do nového ISC bytečku, takže jsem se aspoň přiblížila přátelům a občas jsem se chodila odreagovat na nějakou tu ISC párty. Krom toho jsem se zvládla cvaknout na ISC a později i na ESN vodě. Na začátku léta jsme jeli s přítelem na týden do Nizozemska a na konci léta na pár dní do Německa. Nachodili jsme tam spousty kilometrů denně, tak se směji nad myšlenkou, že by to byla odpočinková dovolená 🙂

Kdy jste byli osloveni s organizací OW? A jak rychle jste se rozhodli, že do toho půjdete?

Vojta: Oslovil mě Tomáš jako nový HR na začátku července. Rozmýšlel jsem si to asi týden, protože jsem měl už něco naplánovaného. Rozhodl jsem se až na základě toho, že to nevadilo moji parťačce Myšce. Takže mě čeká v září nabitý program od návratu z Islandu přes práci na OW a ve škole a konference až k samotnému OW.

Myška: Poprvé jsem byla oslovena už v zimě, ale protože jsem právě nastoupila do nové a náročné práce, odložila jsem to. Nu a naše milá HR nezapomněla a přišla s nabídkou znovu, zrovna když jsem byla v Nizozemsku. Odpověděla jsem velmi brzy, konkrétně 6.7. v 15:13 (vyhledáno na Messengeru). Vojta to vzal pár dní poté.

Na co se během OW nejvíc těšíte?

Vojta: Já se teda těším na nové studenty a nové tváře v Teamu a mezi Parťáky.

Myška: Až to skončí 😀 Ne, teď vážně. Tohle jsou myšlenky, které máte ve finále. Těším se na to, jak to vše krásně proběhne a my zase dobře zapůsobíme na zahraniční studenty a uděláme úžasnou věc. Hodně mě povzbuzují sami studenti. Například jedna Mexičanka, o kterou se momentálně starám v rámci Buddy programu, mě úžasně podporuje a obdivuje snad každý den, co tu je. Nás všechny z celého ISC a to je parádní motivace. Pocit z dobře odvedené práce a takový ten hřejivý pocit, který máte, když děláte něco jako dobrovolník 😉

Kolik OW jste zažili? Chystáte nějakou novinku?

Vojta: Já nejsem až tak dlouho v ISC, takže mám za sebou 2 OW. Změnu chystáme ve WP, které jsme se snažili trochu zjednodušit.

Myška: V ISC jsem tři roky, ale Orientation Week jsem zažila porůznu. Někdy jsem vypomohla jako doprovod, někdy zase na PDG, několikrát jsem organizovala výlet atd. Když jsme se s Vojtou poprvé sešli na Náplavce a při hraní sudoku jsme přemýšleli nad tím, co změnit, oba jsme se shodli na tom, že je to zjednodušení a zpřehlednění celého OW. Tak například pondělní prezentace v Betlémce bude spíš formální, zatímco úterní program se bude věnovat čistě ISC týmům a výletům. Novinkou je určitě brožurka s názvem ISC Activities Fall 2017, která prezentuje všechny naše aktivity a taky tak trochu láká zahraniční studenty, aby se více zapojili.

 S čím budete potřebovat nejvíc pomoc a jakým způsobem se můžou ostatní Parťáci zapojit?

Vojta: Parťáci a další lidi se můžou zapojit do různých činností. Hledáme lidi na kontrolní stanoviště na PDG, které bude 27.9.

Myška: Orientation Week je neskutečně náročný, co se týče personálního obsazení. A proto jsme vděční každému, kdo se rozhodne přidat ruku k dílu. Určitě je zapotřebí obsadit všechny služby v Pointu tak, aby tam vždy byl někdo, na koho se může zahraňák obrátit. Dále jsou to odvody na všechny naše OW akce a registrace na fakultách. Velkou zábavou je Prague Discovery Game, během níž dvojice Čechů rozdávají úkoly zahraňákům na různých stanovištích. Tam je teď největší nedostatek lidí. Každý, kdo váhá, popadněte svého parťáka či parťačku, vyberte si svou oblíbenou hospůdku a přidejte se k nám 🙂 Společně se pak půjde na inteGREATion párty. A na závěr týdne jsou to výlety po České republice, ale ty už máme naplánované více dopředu a zapojili jsme do jejich organizace i nováčky. 😉

V pondělí tahle velká akce vypukne, tak ať se co nejlépe vydaří!

Vojta a Myška ve víru ISC Spiritu!

Na vlnách s ISC

Výprava za společným prázdninovým ISC dobrodružstvím začala v pátek odpoledne na Hlavním nádraží, kde jsme se v neskutečně velkém počtu sešli, abychom společně vyrazili vlakem směr Křivoklát. Když jsme se dostali do cílové destinace, čekal nás luxusní odvoz zavazadel a my se tím pádem mohli vydat na hodinovou cestu do kempu bez jakékoliv zátěže. Cestou jsme narazili na prímovní hospůdku sousedící se sámoškou, tak jsme se rozhodli na místě počkat na skupinku, která jela vlakem až po nás. Řádně posilněni jsme se pak vydali do kempu, kam už to bylo skoro co by kamenem dohodil.
Postavili jsme stany, a protože už byl večer, jediným bodem programu byla večeře a veselení se v hospůdce v kempu, kde jsme našli perfektní útočiště pro zbytek dne.

Druhý den ráno jsme se zabalili, proběhlo logisticky náročné přesunování vozů s věcmi a pak už nám nic nebránilo v tom, vydat se na vlny řeky Berounky. Bylo nás celkem 19 lodí (z nichž jedna byla pro 3 osoby), což je takový počet, že už ani to společné soulodění nebylo prakticky proveditelné. A tak jsme se roztrhali na více skupinek a den na vodě strávili porůznu.

Později odpoledně jsme se ovšem všichni sešli v kempu pod jezem u Račic a to beze ztrát. I utopené ISC tričko Elišky si k nám nakonec po vodě našlo cestu zpět. Potom, co jsme postavili stany a prozkoumali okolí, jsme se postupně navečeřeli v místním kiosku.

Za připomenutí stojí výborné berounské pivo Medvěd, které večer teklo proudem a kempový kiosek přetáhl avizovanou zavíračku o několik hodin. Večer zakončil táborák s živou hudbou a jelikož nehrozila žádná zima a nebe bylo bez mráčků a plné hvězd, někteří se pak odhodlali ke spánku pod širým nebem.

 

V neděli ráno jsme se po poněkud pomalejším startu a přes zmatky při osedlávání a počítání lodí přeci jen nalodili a vypluli vstříc dalšímu horkému dni. K naší výpravě se připojil i náhodný kytarista z předešlé noci, který se nás držel až do konce celé expedice (a dokonce je zachycen i na skupinovém fotu). Počasí se rozhodlo útočit na teplotní rekordy, a to se na nás začalo projevovat postupným červenáním a u některých až rudnutím. Pro ochlazení v letním parnu jsme naštěstí u sebe měli veškerou soudobou techniku – vodními pistolkami počínaje, chlazenými nápoji pokračuje a pleskanci pádel do vody konče. A komu to nestačilo, mohl si ve splouvané bystřině zaplavat. Koneckonců vzhledem k olejnatosti úseku nehrozilo, že by nešťastný plavec nedostihl svou loď, spíše naopak, kdyby se snažil, mohl by ji uplavat.

Na nedělní oběd jsme se rozhodli zajet do Nižboru, jednak proto, že je to malebná obec se zámkem a kostelem, ale hlavně proto, že jsme už fakt měli hlad a nic jiného cestou nebylo. Části strávníků se podařilo nacpat se do místní vyhlášené restaurace ve vagonu, pro ty méně šťastné se našla friťáková hospůdka se zahrádkou u hlavní silnice. Co by to bylo za vodu, kdyby k obědu nebyl smažák!

Během etapy jsme jeden jez přenesli, druhý přetáhli a hlavně jsme to skoro celé museli odpádlovat, protože pokud voda zrovna někam tekla, tak to snad bylo v opačném směru, než se nám hodilo. Bylo to sice vyčerpávající, ale nás něco takového nemůže rozházet! A tak jsme se v podvečer všichni spokojeně vylodili v Berouně, pořídili si hromadnou fotku, vrátili lodě a odjeli zpět do reality všedních dní.

 

Velké díky organizačnímu týmu Pája&Pája&Pája! Byla to fakt paráda!

Shrnutí letního semestru 2017

Polovina prázdnin za námi! To znamená, že je ideální chvíle na zhodnocení uplynulého semestru a pomalé přípravy semestru nadcházejícího.

Letní semestr 2017 utekl jako voda. Postarali jsme se o 450 zahraničních studentů z více než 40 zemí světa. Na 180 českých buddies pomohli těmto studentům hlavně v začátcích jejich pobytu v Praze a zaslouží si za to obrovský dík.

Dále jsme během celého semestru zorganizovali 15 výletů po České republice a do zahraničí, připravili a úspěšně vedli s pomocí zahraničních studentů zhruba 30 jazykových kurzů. V neposlední řadě měli zahraňáci možnost prezentovat svou zemi co týden, na inteGREAT party, a tak jsme poznali tradiční kuchyně, zvyky, tance a krásy nejrůznějších koutů světa.

Ve spolupráci s Prague UNI5 jsme na strahovském kampusu uspořádali sportovní akci Erasmus Prague Games, která se pyšnila hojnou účastí. Akce byla o to zajímavější, protože jsme v kooperaci s pražským integračním centrem zorganizovali fotbalový turnaj.

Zahraniční studenti ČVUT jsou naší hlavní cílovou skupinou, nicméně rádi pořádáme akce i tak trochu jinak. Úspěšně se nám povedlo zorganizovat International Day, který propaguje zahraniční výjezdy a ve spolupráci s dalšími studentskými kluby se nám podařilo rozšířit povědomí o různých typech výjezdů mezi české studenty ČVUT.

A abych neopomněla ty nejdůležitější, a to naše členy, musím zmínit také teambuildingové akce. Na začátku semestru se noví buddíci měli možnost stmelit na Buddy Weekendu pořádaném v okolí Opárenského mlýna. Dále následoval Parťák Weekend, tentokrát na škole čar a kouzel a účast byla veliká. A celý semestr byl prokládán schůzkami jednotlivých týmků, celého Teamu a také čtyřmi díly Prostřena, kdy jsme se jako Team sešli dohromady a užili si chvilku bez ISC.

Závěrečnou akcí semestru byla tradiční Grilovačka, kam se dostavilo spoustu Alumni, zhodnotili jsme celý semestr a připili na zdraví 18. narozeninám ISC. Připomněli jsme si jeho začátky v letech 1998/1999, které byly velmi čerstvé, protože nás na konci semestru navštívil Vláďa Malina, spoluzakladatel ISC.

Během července jsme si všichni oddychli a nyní už začínáme plánovat semestr zimní. Těšit se můžete na 560 studentů z 58 zemí. V plném proudu už jsou přípravy velké akce, a to „S ČVUT do světa Study Abroad Fair“. Tato akce bude probíhat formou cestovatelských přednášek a vyvrcholí samotným veletrhem 25. 10. Cílem akce je propagovat zahraniční výjezdy, mobility a veškeré možnosti, které na ČVUT máme, dále zvýšení povědomí o Erasmus Student Network a činnosti této organizace.

Měsíc srpen uteče jako voda a kolem 20.9. už nám začnou přijíždět zahraniční studenti.

Tak se s novým Teamem budeme těšit!

Believe in ISC Spirit. Pass it on.

Terka „Tété“

Věděli jste, že:

– nebyl vyhoštěn ani jeden zahraňák díky našemu Pepito Visa

– 17 hodin strávených na odboru azylové a migrační politiky

– 6 hodin strávených na cizinecké policii

– pan Červený gauč poskytl nocleh celkem 126 krát

– počet posazení na Point křeslo: 4*10*16 = 640

– Robin oskenoval 10 parťáckých ksichtů (vítěz Faltýnová a Pepito)

– vypili jsme 3 lahve presidentského drinku

– účast na mezinárodních akcích: AGM, Eduk8, ESN Academy, ESN Summer Camp, NB meeting, CNR, MECM, NP

– komunikace v týmku Activities jela celkem v 15 messangerových konverzacích

– došlo ke zlomení 1 ruky a rozbití 1 sloupu

– FB page vytvořila 60 events

– nejdelší schůzka Buddy týmku trvala 9 hodin v Klubovně

– množství ISC Spiritu předaného na Buddy Weekendu: 16 lahví a jeden sud

– počet rybiček ulovených na buddy akcích: 1392 ks

– ISC web byl navštíven 15 679 krát

– nejpoužívanější operační systémy: Windows 59% a Android 16.6%

– každý Buddík měl průměrně 1.4 zahraňáka

– na IT sešlostech se vypilo 27 točených a 27 lahváčů, snědlo se 7 pizz, 4 – 6 porcí nudlí, 7 porcí kuřecích křidélek, 1kg mrkve, 1.1kg hroznového vína

– Speedy a Míša Král vypili nespočet káv nad zdokonalováním našeho webu

Care Your Buddy Teambuilding

První máj je lásky čas. A co my milujeme nejvíce? Hmmm?

No ISCčko přece! 😛 A ISC miluje nás a tak nám připravilo krásné prvomájové počasí (poručíme větru dešti! ISC vládne všemu! 😀 😀 :D).

A v rámci mezitýmkové lásky jsme si spojili teambuildingy dvou týmků. Care&Buddy <3 <3 <3. Čím víc parťáků, tím víc radosti přece! 🙂

Jeli jsme tramvají, vláčkem, autem, na koloběžce, na kole, na jednokolce, metrem, pozdě, načas, spolu i každý zvlášť. Ale nakonec jsme se všichni sešli v Prokopském údolí.

Vybaveni jídlem, dekami, karimatkami, kytarou a skvělou náladou jsme se vydali objevovat krásu tamní přírody. Nádherné výhledy, jezírko, hluboký jeskynní průchod, workout koutek, krok out of comfort zone při loupání banánů z druhé strany :D, to všechno jsme si užili plnými doušky! Nakonec jsme se usadili u ohniště, nasbírali dostatek klacků, vytáhli slackline a žonglovací míčky, do potoka dali chladit nutné tekutiny a za lovení rybiček si užívali dne. Opekli jsme si buřty, mrkve i banány, zazpívali spoustu písniček, snědli, co se dalo, probrali jsme,,co máme rádi” 😀 a tak se stalo, že najednou bylo 10 večer.

Tím to ale z daleka neskončilo. Držáci se ještě vydali do Dejvic k uskutečnění první pure ISC svatby pod sakurami v Technické ulici. Treasurer ,,z moci mu Boardem svěřené” prohlásil pár za právoplatný, oba slavnostně přísahali na 3D mini gauč. Proběhl polibek pod rozkvetlou třešní. No a to jsme samozřejmě museli ještě kvalitně posvětit u Honzíka.

Honzo, Honzo, Honzo, Honzo, Honzo, Vašku, Michale, Emmčo, Evane, Myško, Vojto, Tondo, Marťo, Domčo za Buddy a Care team coordinátory vám moc moc moc děkujeme za skvělý den!  <3

Byla to paráda a jsme hrozně rády, že máme v týmcích tak skvělé lidi!

Terka & Míša

Recenze na Wild Weekend

Jak shrnout Wild Weekend? Nachozeno 25 kilometrů v horách? Pro některé poprvé vyzkoušena chůze ve sněhu? Nebo třeba můžeme vytáhnout útržky hlášek z feedbacku, který jsme dostali! Mrkněte:

,,I’ll bring ISC Fishing to my country!!!“

,,…We did walk five hundred miles and we would walk five hundred more!…“

,,Ahoj kotě, jedno pivo prosím“

,,Just thank you.“

,,I’ll never forget this weekend we spent together.“

,,Děkuju moc, miluju ISC, Užasně vikend se nejlepší lidi. Je byl velmi sranda!!!“

,,The game to find your way into the the forrest to the accommodation – very funny!“

,,Hiking in the snow! Cook the sausages on fire!“

,,Hiking after dark for the first hike was quite difficult, but other than that fabulous trip and organizers!“

,,If only it would have been longer…“

,,You should have forced us to sleep outside“

,,I’m a survivor!“

,,I wish you to never loose energy and power to do some crazy stuff!“

,,I saw the stars. It was amazing“

Terka Faltysová (a zahraňáci)