Logo ISC SAF

ATHENS

Jeden z mezinárodních programů, které ČVUT nabízí ve spolupráci se 13 evropskými univerzitami se jmenuje ATHENS. Skrývá se pod ním týdenní kurz v listopadu/březnu, na kterém studujete jeden předmět s partou studentů ze všech koutů Evropy. Vyzkoušíte si pobyt v zahraničí, procvičíte angličtinu i další cizí jazyky. Navíc je z velké části hrazen stipendiem od ČVUT.

Města, do kterých se můžete podívat tento semestr

Více informacích o partnerských univerzitách najdete na oficiálních stránkách programu. Kromě toho si na těchto stránkách můžete porovnat i náklady jednotlivých zemí.

Termín výjezdu a deadline přihlášek

Tento semestr se ATHENS koná na všech univerzitách 17.–24. března 2018.

Na přihlášku nepotřebujete žádný jazykový certifikát ani projít testem, pouze si vyberete kurz z katalogu, který najdete tady. Deadline odevzdání přihlášek se blíží a jelikož ji musíte vyplňovat nejen online, ale i donést na svou fakultu, je dobré začít. :)

Každá fakulta má termín odevzdání jindy, zpravidla dopoledne:

Více informací o tom, jak vyplnit přihlášku a kam s ní zajít najdete na Portálu ČVUT v sekci Mezinárodní programy – Athens. Najdete tam i zprávy z pobytů, nebo si přečtěte následující zážitky našich kamarádů Vojty Uhlíře (FEL) a Martina Chovance (FIT).

Zkuste si studium v zahraničí

„Jediný závazek je, že musíte odjet.“ Vojta Uhlíř

Zkuste si studium v zahraničí

„Po týdnu v Paříži jsem se rozhodl vyrazit na semestr do Švýcarska, což byla snad nejlepší věc, kterou jsem na ČVUT mohl udělat.“ Martin Chovanec

Tour de Kebab (Athens v Istanbulu)

„Z ČVUT jsme na Istanbul Technical University letěli 3. A všichni 3 s jediným cílem…“ Michal Štádler (FIT)